Jak sportem zlepšit psychiku

23.4. 2020Rudolf Novák

Toto je velmi důležité téma, se kterým se chci s vámi nyní podělit. Jedná se o využití sportu při rozvoji svých psychických schopností. Sport je skvělým pomocníkem při hubnutí a prakticky nezbytný pro formování postavy. Do velké míry samozřejmě zlepšuje naše fyzické zdraví. Chci ale zmínit i jednu opomíjenou, avšak možná jednu z nejpodstatnějších výhod sportu. Jeho fascinující vliv na náš psychický (mentální) rozvoj.

Naše duševní zdraví můžeme do velké míry ovlivnit právě pohybovou aktivitou. Sport tedy přispívá nejen k rozvoji těla, ale i ducha. Sport a osobní rozvoj jdou ruku v ruce.

Vypozoroval jsem to ve svém vlastním životě. Jít cestou svého osobního rozvoje postupnými kroky a skrz to, co je nám všem vlastní a reálné – tedy přes svoje tělo. Rozvíjet tělo a až poté se zajímat více do hloubky věci také o svůj duchovní aspekt. A jak jinak rozvíjet naše tělo než skrze sport a pohybovou aktivitu.

CESTA BEZ CÍLE A ÚČELU NEMÁ SMYSL

Nejlepší prostředek pro růst čehokoliv je stanovování cílů. Znáte ty lidi, kteří si zaplatí pár vstupů do fitka, chodí od stroje ke stroji, neví, jak správně cvičit, nemají v mysli nic, čeho by chtěli dosáhnout. Prý je pro ně nejdůležitější, aby je to bavilo. Garantuji vám, že tohle nadšení jim vydrží jen pár dní a pak skončí. Je to z toho důvodu, že neměli žádný cíl. Nevěděli, čeho chtějí se svojí postavou dosáhnout, a poté byli zklamaní, že se nezlepšují. Neměli si podle čeho určit, jestli směřují správným směrem.

Proto je tak ohromně důležité ještě před tím, než se rozhodnete něco se svojí postavou dělat, si jasně upřesnit, čeho chcete dosáhnout a jak chcete vypadat. Ať už chcete zhubnout, nabrat svaly nebo vyrýsovat postavu. Podle toho si zvolit tréninkový plán, správný jídelníček a to nejdůležitější – neustále se posouvat vpřed a dennodenně posouvat limity svého těla! Není krásnější pocit než dosažení vytouženého cíle!

PŘEKONEJ TĚLO, PŘEKONEJ MYSL

V tu chvíli se totiž stane jedna geniální věc. Začnete pozorovat, že najednou máte mnohem více energie v běžném životě, jste sebevědomější, máte větší chuť do života a začnete mít tvořivé a pozitivní myšlenky. To vše proto, že se překonáváte a dosahujete svých hodnotných cílů!

Navíc můžete využít jednu fantastickou věc – znáte ten pocit nezničitelnosti, když jste např. zvedli svoji maximální váhu nebo třeba překonali svůj osobní rekord v běhu? Vzpomeňte si na něj vždy, když se v životě budete cítit špatně a budete si říkat, že něco nezvládnete a garantuji vám, že vaše zdravé sebevědomí zase raketově stoupne a všechny ty pochybnosti smete na hromadu jako smetí, kam právoplatně patří!

Víte, že posunout hranice těla je stejně snadné, jako posunout omezení v naší mysli? Ve fitku jsou překážkou těžší váhy, v reálném životě nám mysl a okolí předhazuje negativní myšlenky, vymlouváme se na nedostatek peněz a nevěříme si.

Jakmile jednou překonáte limity těla, omezení ve vaší mysli se budou rozplývat a vy začnete žít život podle vašich představ. A kdo by takový život nechtěl žít?

Komentáře