Jak okamžitě získat motivaci?

25.7. 2020Rudolf Novák

Dokážeš si vybavit moment, kdy se ti do ničeho nechtělo? Mělo to nějaký vliv i na tvoje tělo? Byl si unavený a neměl energii?

Jak z toho rychle pryč? Jak se znovu MOTIVOVAT a získat chuť do života?

Definice „MOTIVOVAT“ = zaujmout pro něco, probudit zájem

Jednoduchý princip toho, proč člověk ztrácí motivaci je proto, že má svou pozornost uváznutou na nedokončených věcech v minulosti! To ho drží tzv. „zpátky“ a brání mu se naplno soustředit na věci, které má před sebou v přítomnosti nebo v budoucnosti. Co si například včera měl dokončit a nedokončil? Když si na to dnes vzpomeneš, chce se ti už do toho méně, že?

Přesně tomu se říká nedokončená věc a doslova požírač energie a motivace.

Proto platí:

To kam směřujeme naší pozornost, směřujeme i doslova naší energii.

Úplně jednoduše si představ si nebo si i namaluj, že máš k dispozici 100% tvojí pozornosti (energie). Čistě pro příklad, ti např. včerejší nevyřízený telefonát sebral 1% tvojí pozornosti, nezaplacený účet, který si cítil, že máš zaplatit ti vzala 5% tvojí pozornosti a nevykomunikovaný problém s kolegou v práci 10% z tvojí pozornosti. Co teď zkusit tyto věci dokončit? Kolik by si v tu chvíli měl energie? Sebedůvěry? MOTIVACE do dalších věcí? ZKUS TO!

Napiš si na papír věci, které víš, že si měl v nedávné době dokončit a potom je DOKONČI!

A do budoucna nejlépe dokončuj věci hned! Přímo v danou chvíli. Neponeseš si je pak sebou v mysli. Tvoje pozornost bude volná pro další věci, které ti přijdou do cesty! 🙂 To je klíčem k tomu, jak mít nadbytek energie a chuti do života!

Pokud tě o tomto tématu zajímá více, dej mi vědět a společně se podíváme na to, jak zůstat neustále motivovaný! 🙂 Existují totiž další důležité kroky, které by si měl znát.

Komentáře